Advent en Sinterklaas

 

Op zaterdag 16 november is Sinterklaas weer in het land gekomen, dat betekent: gezelligheid, samen zingen en rijmen en spannende surprises maken. Een mooie tijd.

Tevens weten we dan dat het jaar ten einde loopt en er ruimte komt voor iets nieuws.

 

Het kerkelijk jaar hebben we afgesloten met het feest van Christus Koning en we zijn begonnen aan de Advent. Vier weken om ons voor te bereiden op Kerstmis, het feest van de komst van Christus onder ons mensen. Een feest van licht en warmte. Hij werd geboren in een stal maar was vanaf Zijn geboorte een Licht voor iedereen. Voor velen is het een feest van veel lichtjes en lampjes, kerstbomen en veel eten en drinken en knus bij elkaar zijn.

 

Voor velen is het; leven in angst, te midden van oorlog en geweld, angst, ziekte en pijn. Soms zijn mensen in de war  en zien geen uitweg meer, men voelt zich alleen en eenzaam. En dat alleen-voelen is een pijn die je met niemand kunt delen.

Schrille contrasten toen en nu en toch mag het weer Kerstmis worden. Hoe bereidt u zich voor?

 

Is het alleen maar het maken van boodschappenlijstjes en inkopen doen of

heeft het ook iets van bezinning, van licht ontsteken in je hart en op de

Adventskrans? Iedere week een kaarsje meer, wat meer licht tot dat Hij in

ons midden komt.

 

Hoe zien die lichtjes eruit? Voor een eenzame, even wat meer aandacht en tijd.

Voor een zieke, even zomaar iets doen of bij hem zitten. Voor een angstige, even meelopen in de nacht en wat licht ontsteken. Voor een verdrietige, een warme hand op de schouder of een knuffel, heel dichtbij zijn.

Advent, wachten en verwachten geeft ons zoveel kansen om werkelijk licht

te ontsteken in het leven van iedere dag en voor elkaar.

Ik wens u een goede voorbereiding toe op Kerstmis.

 

Pastor Bernard Buit

 

 

 

 

Deel dit artikel