ALLERZIELEN ‘REQUIEM AETERNAM’

 

Als de dagen van november naderen, worden velen weemoedig omdat niet alleen de lege plek in huis of in de familie groter lijkt, maar ook omdat de dagen van ‘gedenken’ aankomen. De kerkhoven worden schoongemaakt, de uitvoeringen van het Requiem veelvuldig geoefend, en we kunnen er niet omheen… de namen gaan door ons heen van allen van wie we afscheid namen. Dat dit van alle tijden en culturen is, bewijzen wel de prachtige orkestuitvoeringen van het Requiem door wereldberoemde componisten als Mozart, Berlioz, Verdi, Fauré en Duruflé: Zij allen hebben meerstemmige requiemmissen gecomponeerd.  Maar terwijl we misschien met onze gedachten bij onze dierbaren zijn en afgeleid worden door de dingen van de dag, klinkt wel een woord dat ons méér dan ooit ráákt deze weken: Requiem…. Natuurlijk is in deze bede ‘de eeuwige rust’ bedoeld, maar hoe belangrijk dat ook wij deze eerste novemberdagen wat rust creëren in ons leven en ons omgaan met de dingen, met het verdriet dat we dragen om verloren liefsten, rust in ons verwerken va veranderingen – rust opdat we ook de rust bewaren in lastige contacten en moeilijke situaties. Wat zou echte RUST in de wereldconflicten veel kunnen oplossen!!
Ik wens u allen dát vooral toe: rust in de dagen van herdenken en de rust om naar de naaste en naar de toekomst te kijken!

Veel sterkte – en geniet van de prachte muziek die onze gevoelens onderstreept!

Pastor Nellie Hamersma

 

 

Allerzielenvieringen

 

Nieuwe Pekela:                      Zaterdag 28 oktober, 19.00 uur

Veendam:                               Zaterdag 4 november, 19.00 uur

Hoogezand-Sappemeer:       Zondag 5 november, 9.30 uur

Oude Pekela:                         zondag 5 november, 9.30 uur

Winschoten                            Zondag 5 november, 11.00 uur

 

Deel dit artikel