Een brief….. gevonden op de stoep van de pastorie

 

  De Kaars…

 

Abeltje en zijn moeder waren in een winkel en de moeder nam brood, bonen en kwark. Toen vroeg zij: “Hebben we alles?”. “Nog een kaars”, zei Abeltje. “Zoek jij er maar een uit”, zei de moeder. En Abeltje koos een lange witte kaars. Thuis gekomen zette de moeder de kaars in een stander in de venster- bank en ’s avonds mocht Abeltje de kaars aansteken. Even later werd er aangebeld. Vader en Abeltje zagen een vrouw voor de deur staan. “Bij ons is het de gewoonte dat, wanneer er een kaars in de vensterbank brandt, je binnen mag komen en het is zo koud”, zei ze. “Komt u verder”, zei de vader. Even later werd er weer aangebeld en op de stoep stond een man. “Ik ben een vluchteling”, zei hij. “Ik zag de kaars in de vensterbank branden”. “Komt u verder”, zei de vader. Nog wat later werd er weer aangebeld en buiten stond een muzikant. Hij vroeg; “Mag ik het “Lied van het Licht” voor u spelen?” “Komt u verder”, zei de vader en toen ze samen waren speelde de muzikant het prachtige “Lied van het Licht”. De moeder zei; “God de Vader is immers het Licht en Hij is ook de Liefde”.

Allen beaamden dit. Dit was de vrede.

 

Een gebed van Moeder Teresa:

 

Stilte

 

De vrucht van stilte

is het gebed.

De vrucht van het gebed

is geloof.

De vrucht van het geloof

is liefde.

De vrucht van de liefde

is dienstbaarheid.

De vrucht van dienstbaarheid

is vrede.

Deel dit artikel