PRIVACY EN PAROCHIE..HOE ZIT DAT NU PRECIES?

Eind mei is een nieuwe wet van kracht geworden die ervoor moet zorgen dat de privacy van onze burgers beter wordt gewaarborgd. Deze wet, de wet Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) is dus ook van toepassing op  de Norbertusparochie. Het parochiebestuur en locatieraden moeten er in eerste instantie voor zorg dragen dat persoonsgegevens van parochianen in de toekomst zorgvuldig beheerd gaan worden. Ook moeten wij voorkomen dat persoonsgegevens van parochianen niet in verkeerde handen  vallen. U weet het vast wel, het grote Facebookschandaal is één van de voorbeelden waarbij het helemaal mis is gegaan.

Een paar voorbeelden om het u een beetje duidelijk te maken.

U koopt op het internet een paar leuke sportschoenen en u geeft bij de verkoper (meestal verplicht) uw e-mailadres op. Niks aan de hand totdat u merkt dat er daarna vaak een reclamemail van de firma van uw sportschoenen in uw mailbox verschijnt.

Ook wij moeten in de toekomst ons houden aan strengere regels.

Vaak gaan wij uit van ter goeder trouw en plaatsen een foto van blije communicantjes op onze website. Vanaf nu moeten wij aan de ouders toestemming vragen om foto’s te mogen plaatsen. In Rots en Bron staan

e-mailadressen en telefoonnummers van bestuursleden vermeld.

Ook hier moet de persoon in kwestie geen bezwaar hebben dat deze gegevens openbaar zijn. Vrijwilligers die bijvoorbeeld verantwoordelijk zijn  voor de ledenadministratie moeten vanaf nu in het bezit zijn van een Verklaring Omtrent Gedrag.  Ze krijgen een persoonlijke inlogcode om hun werk te kunnen doen zodat geen andere (onbevoegde) personen meer kunnen inloggen in het systeem. Een groepsmail (een mail waarbij meerdere personen worden aangeschreven) moet vanaf nu anders opgesteld worden. Eén persoon dient vermeld te worden in de “aan-balk” en de overige personen in de (onzichtbare)

BCC-balk. Het zijn maar een paar voorbeelden maar het geeft aan dat wij in de toekomst  kritischer en zorgvuldig moeten omgaan met uw persoonsgegevens.

Het parochiebestuur is op dit moment bezig om de consequenties van deze nieuwe wet uit te pluizen en een plan van aanpak te maken om stap voor stap er voor te zorgen dat uw privacy zo goed mogelijk beschermd wordt.

Het mag duidelijk zijn dat het enige tijd gaat kosten voordat alles goed geregeld is.

Middels nieuwsbrieven zult u op de hoogte gehouden worden.

 

Hans Meihuizen, secretaris Heilige Norbertusparochie en tevens portefeuillehouder invoering wet AVG.

Deel dit artikel