Regen of zegen?

 

Het moet nog juli worden als ik dit schrijf, en wellicht zit u in het zonnetje om deze Rots en Bron te lezen, maar tot nu toe was het ‘woord van het eerste half-jaar van 2024’ toch wel ‘regen’ … … misschien één letter veranderen: ‘ZEGEN’?

Natuurlijk hadden we allemaal met regen te maken: de agrariërs, hoveniers, mensen zonder auto of wie vroeg vakantie boekten om te kamperen…

Och… zeiden we: je moet ook èrgens over kunnen praten…

En het oude gezegde is: ”als de boeren niet meer klagen en de pastoors niet meer vragen, dan is dat het einde der dagen”…

Toch zegt dit iets over hoe wij als mensen, ook als christenen, in het leven zijn gaan staan. We ervaren regen en tegenslag in het algemeen, vaak als een gebrek aan zegen – het maakt ons vaak negatief over het leven, de dingen, kerk, politiek, de mensen…

Daar wordt het niet leuker van, terwijl juist de zomertijd, zowel voor de werkende als de vrije bevolking, de tijd van genieten zou kunnen zijn. In de zomerschriftlezingen is de teneur: Bemoedig en genees elkaar, deel je brood, laat elkaar voelen dat je gezegend bent, dat voor God jouw leven de moeite waard is.

Maar zegen is niet altijd wat jij verwacht en zou kiezen. Jezus zegt: Ontvang wat je meemaakt niet als meteen als ongewenste regen maar als zegen, wat het ook is. Ziekzijn en herstel kan ook een zegen zijn om na te denken en te ervaren hoe lief mensen om je denken. Zelfs het verlies van een dierbare – je leven totaal op zijn kop – kan de rust geven dat die ander uit zijn lijden is, kan een omkeer zijn naar nieuw leven, hoezeer er verdriet, gemis en pijn is. Als je kunt geloven dat God de weg altijd met je meegaat, dan kun je ook ontvangen, wat het ook is, incasseren, de weg ombuigen als dat nodig is, in het vertrouwen dat het goed komt, met of zonder dikke bui.

Ik wens u een prachtige zomertijd toe.

Pastor Nellie Hamersma-Sluis

 

Het moet nog juli worden als ik dit schrijf, en wellicht zit u in het zonnetje om deze Rots en Bron te lezen, maar tot nu toe was het ‘woord van het eerste half-jaar van 2024’ toch wel ‘regen’ … … misschien één letter veranderen: ‘ZEGEN’?

Natuurlijk hadden we allemaal met regen te maken: de agrariërs, hoveniers, mensen zonder auto of wie vroeg vakantie boekten om te kamperen…

Och… zeiden we: je moet ook èrgens over kunnen praten…

En het oude gezegde is: ”als de boeren niet meer klagen en de pastoors niet meer vragen, dan is dat het einde der dagen”…

Toch zegt dit iets over hoe wij als mensen, ook als christenen, in het leven zijn gaan staan. We ervaren regen en tegenslag in het algemeen, vaak als een gebrek aan zegen – het maakt ons vaak negatief over het leven, de dingen, kerk, politiek, de mensen…

Daar wordt het niet leuker van, terwijl juist de zomertijd, zowel voor de werkende als de vrije bevolking, de tijd van genieten zou kunnen zijn. In de zomerschriftlezingen is de teneur: Bemoedig en genees elkaar, deel je brood, laat elkaar voelen dat je gezegend bent, dat voor God jouw leven de moeite waard is.

Maar zegen is niet altijd wat jij verwacht en zou kiezen. Jezus zegt: Ontvang wat je meemaakt niet als meteen als ongewenste regen maar als zegen, wat het ook is. Ziekzijn en herstel kan ook een zegen zijn om na te denken en te ervaren hoe lief mensen om je denken. Zelfs het verlies van een dierbare – je leven totaal op zijn kop – kan de rust geven dat die ander uit zijn lijden is, kan een omkeer zijn naar nieuw leven, hoezeer er verdriet, gemis en pijn is. Als je kunt geloven dat God de weg altijd met je meegaat, dan kun je ook ontvangen, wat het ook is, incasseren, de weg ombuigen als dat nodig is, in het vertrouwen dat het goed komt, met of zonder dikke bui.

Ik wens u een prachtige zomertijd toe.

Pastor Nellie Hamersma-Sluis

 

 

 

 

 

 

 

 

Deel dit artikel