Met de Senioren KBO Oldambt op stap

 

Op donderdag 25 juni gingen wij (21 leden) naar het Veenkoloniaal museum. Verzamelen bij de “Klinker” en dan om 9.30 uur in auto’s op weg naar Veendam.

Het Veenkoloniaal museum is gehuisvest in het voormalig schoolgebouw “Winkler Prins”.

We gingen eerst een kopje koffiedrinken in het Grandcafé van Beresteyn restaurant die verbonden is met het museum.

Na een lekker kopje koffie gingen we naar het museum we werden ontvangen door twee dames van het museum die ons gingen rondleiden.

Het museum vertelt ons de geschiedenis van de veenkoloniën van het begin van de turfafgravingen en het ontstaan van kanalen en de scheepsvaart naar de Baltische staten waar handel mee werd gedreven.

Door de handel in hout, graan en dergelijke werden er fabrieken gebouwd: strokarton, aardappelzetmeel en suiker. Het bracht veel welvaart.

Verder werden er voorwerpen tentoongesteld die de kustvaarders meebrachten naar huis zoals veel zilver.

In het museum was ook een winkel (Molthoop) en een café te zien.  Erg mooi opgezet.

Verder was er een aparte zaal over Willem Albert Scholte, oprichter van het Scholteconcern.

Er was een directiekamer ingericht zoals het er vroeger uit zag. Het is een aanbeveling waard

om dit museum eens te bezoeken.

Na het bezoek aan het museum gingen we naar Hotel Parkzicht voor onze lunch. Daar hebben we heerlijk gegeten.

 

Marga Luppens